wiseweb.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy i rozwoju osobistym

PracaRozwój osobisty

Przedstawiciel handlowy – praca, o której każdy słyszał

Przedstawiciel handlowy – praca, o której każdy słyszał

Każdy z nas pewnie słyszał o pracy przedstawiciela handlowego. Zapewne kojarzy się nam z byciem akwizytorem czy też domokrążcą. Jest to złudne przeświadczenie. Przedstawiciel handlowy to praca wymagająca ciągłego skupienia i ogromnej znajomości branży, w której pracuje. Sprawdź czy to twoja nowa praca przedstawiciel handlowy.

Praca przedstawiciel handlowy – krótki opis

Praca przedstawiciela handlowego to zawód polegający na pozyskiwaniu nowych klientów i utrzymywanie kontaktów z obecnymi. Jest to bardzo ważne stanowisko praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. To on naszego zaangażowania w pozyskiwanie nowych kupujących jesteśmy w stanie rozwijać przedsiębiorstwo. Jest to zawód, który posiada wiele obowiązków, które polegają na ciągłym kontakcie z drugą osobą. Jeżeli czujesz się dobrze na takim stanowisku, to jest to idealne miejsce dla ciebie.

Zobacz także: Pracownik biurowy – zakres obowiązków, wykształcenie i umiejętności

Jakie umiejętności potrzebne są do pracy jako przedstawiciel handlowy?

Zapewne dużo osób zastanawia się, co trzeba umieć, aby rozpocząć pracę jako przedstawiciel handlowy? Przede wszystkim większości obowiązków nauczysz się na pierwszym szkoleniu lub podczas pierwszych dni pracy. Jednakże dzięki niektórym cechom i zdolnościom praca może stać się prosta i przyjemna. Przede wszystkim przedstawiciel handlowy charakteryzuje się dużą wiedzą na temat branży w której funkcjonuje. Jednakże poza wiedzą, potrzebne są umiejętności miękkie. Przedstawiciel handlowy musi być komunikatywny, otwarty na ludzi i godny zaufania. Powinien być życzliwy dla swoich klientów, a także punktualny. Źle widziane jest spóźnianie się na spotkanie, które samemu się zorganizowało. W tym zawodzie powinny pracować osoby cierpliwe, wytrwałe i konsekwentne. Aby dobrze działać w tym biznesie kandydat powinien znać techniki sprzedaży i negocjacji. Przydadzą się one w przypadku współpracy z trudnym klientem. Często praca ta związana jest z nieregularnym czasem pracy, dlatego też decydując się na ten zawód warto wziąć to pod uwagę, szukając swojej ścieżki kariery.

Ile możemy zarobić na tym stanowisku?

Zarobki na stanowiskach w danych firmach są owiane tajemnicą. Jednakże na wielu stronach internetowych możemy znaleźć “widełki” finansowe dla danego zawodu. W przypadku przedstawiciela handlowego w Polsce średnia miesięczna wypłata wynosi 5630 złotych brutto. Najniższe zarobki wynoszą 4540 złotych, natomiast najwyższa 7260. Porównując inne stanowiska, jest to opłacalna praca, zwłaszcza w przypadku, gdy dostajemy również prowizję od transakcji.

Jak znaleźć pracę jako przedstawiciel handlowy

Znalezienie pracy to często skomplikowany proces. Przede wszystkim musimy poszukać ofert. Z pomocą przychodzą strony internetowe z ogłoszeniami. Współcześnie jest ich naprawdę dużo. Możliwe jest również podejście bezpośrednio do miejsca, w którym chcielibyśmy pracować. Jest to przez niektórych rekruterów odbierane pozytywnie, jednakże nie mamy pewności czy w danym miejscu szukają pracowników. Warto również dobrze wykonać swoje CV. Powinno być proste i przejrzyste, tak aby nasze doświadczenie było dobrze odczytane.

Udostępnij