wiseweb.pl

Blog tematyczny o finansach, biznesie, pracy i rozwoju osobistym

Finanse

Czy warto zlecić konwój pieniędzy firmie ochroniarskiej?

Czy warto zlecić konwój pieniędzy firmie ochroniarskiej?

Zlecenie konwoju pieniędzy firmie ochroniarskiej jest rozwiązaniem bezpiecznym i skutecznym. Pomimo znacznego rozwoju transakcji bezgotówkowych, usługi tego typu cieszą się wciąż wysokimi popytem. Ich zakres jest znacznie szerszy niż kilka lat temu. 

Czym jest cash handling?

Szukając firmy do konwoju gotówki często można spotkać się z pojęciem cash handlingu. Jest to specjalistyczna i szeroka usługa outsourcingowa, która wykracza poza wyłącznie transport z punktu odbioru do punktu dostawy. Całej takiej operacji towarzyszy proces przygotowawczy i -organizacyjny, a także czynności związane z liczeniem i weryfikacją autentyczności banknotów. W przypadku stałej współpracy z firmą konwojową zakres usług można poszerzyć  o obsługę punktów gotówkowych poprzez pobieranie i uzupełnianie środków pieniężnych. Praca konwojentów wspierana jest na każdym etapie nowoczesnymi technologiami, takimi jak systemy planowania i łączności, śledzenie GPS oraz raportowanie przebiegu operacji. 


Więcej informacji na temat cash handlingu można znaleźć na https://bezpieczenstwo.impel.pl/cash-handling/.

Konwój pieniędzy – bezpieczeństwo

Zgodnie z przepisami prawa, konwój pieniędzy, jak i wartościowych przedmiotów, odbywa się za pomocą odpowiednich bankowozów. Są to opancerzone samochody, standardowo wyposażone w nowoczesne technologie łączności. Każdy z pojazdów tego typu powinien posiadać certyfikację PIMOT, wydawaną przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Obsługę konwoju zapewniają specjalnie wyszkoleni ochroniarze posiadający uprawnienia do broni palnej. Zapewnia to odpowiednią ochronę zarówno wartości pieniężnych, jak i życia osób zaangażowanych w konwój. 

Konwój pieniędzy – jak wybrać firmę?

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru firmy do konwoju z pieniędzmi jest posiadanie przez nią odpowiedniej koncesji w zakresie ochrony osób i mienia. Warto również sprawdzić, z jakimi firmami dotychczas współpracowała dana agencja ochrony. Jeśli obsługuje banki, oznacza to, że profesjonalnie świadczy swoje usługi i cieszy się dużym zaufaniem. Istotnym atutem danej firmy ochroniarskiej jest korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technicznych, które zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa konwojowanym wartościom. Na koniec warto zwrócić uwagę na opinie dostępne w Internecie, które są najprostszym źródłem informacji na temat różnych usług, także tych z zakresu ochrony. Jeśli firma spełnia nasze wymagania, a dodatkowo na jej korzyść przemawiają opinie dostępne w Internecie, warto zdecydować się na rozpoczęcie współpracy. 

Właściwy wybór agencji ochrony oraz dobrze skonstruowana umowa są podstawą do sprawnego i bezpiecznego konwojowania pieniędzy. Dla każdej firmy obracającej większą ilością gotówki będzie to opłacalne rozwiązanie ze względu na zbycie ryzyka obsługi fizycznego transferu gotówki.

Udostępnij