Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes ciekawe podcasty

Ciekawe podcasty – jak je znaleźć?

Data publikacji 29 kwietnia 2022

Coraz częściej możemy usłyszeć, że ktoś lub słuchać podcastów. Jednakże nie każdy nie wie co to tak naprawdę jest. Z słuchowisk audio możemy dowiedzieć się naprawdę dużo ciekawych informacji. Czym jest podcast? Jak znaleźć ciekawe i wartościowe podcasty? W tym artykule dowiesz się jak znaleźć swoje nowe zainteresowanie.

Co to jest podcast

Podcast to publikowana audycja audio, która nie posiada obrazu wideo. Można powiedzieć że jest to współczesna audycja radiowa, którą możemy odtworzyć w dowolnym momencie dnia. Jest to bardzo wygodna forma udostępniania nowych informacji. Możemy je odtwarzać wszędzie: w domu, w pracy, w autobusie. Istnieje możliwość słuchania podcastów na przykład podczas domowych porządków czy też gotowania. Jest to bardzo elastyczna forma, dlatego też staje się coraz bardziej popularne – nie tylko wśród młodych osób. Podcast może prowadzić jedna osoba, jednakże coraz częściej zdarza się, że występują dwie osoby. Staje się to na tyle popularne, że powstał już zawód osoby, która nagrywa podcasty. Osoba nagrywająca to podcaster. Może wydawać się to niemożliwe, jednakże osoby, których podcasty słucha dużo osób zarabiają z tej produkcji. 

Zobacz także: Jak znaleźć pasję? Znajdź twoje nowe hobby

Rodzaje podcastów

Podcasty powstały na początku XXI wieku, kiedy internet stawał się coraz bardziej popularniejszy. Jednakże swoją popularność w Polsce zdobyły w ostatnich kilku latach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się podczas pandemii koronawirusa, kiedy to ludzie nie mogli wychodzić z domów. W tamtym okresie większość naszego życia istniała w internecie, dlatego też podcasty stały się interesujące. Do dnia dzisiejszego dużo ludzi interesuje się słuchowiskami. Istnieje wiele rodzajów podcastów, zależą one przede wszystkim od tematyki, która jest w nim poruszana. Podcasty mogą być o tematyce:

  • kryminalnej
  • lifestyle
  • informacyjne
  • dla dzieci
  • naukowe
  • biznesowe

Są to najpopularniejsze rodzaje podcastów. Szczególną popularnością cieszą się podcasty kryminalne. Według osób lubiących tego typu dreszczyk emocji, uważają te produkcje jako bardzo ciekawe i interesujące.

Gdzie znajdziemy ciekawe podcasty?

Ciekawe podcasty możemy znaleźć na wielu portalach internetowych. Portale, na których są publikowane podcasty to między innymi: Spotify, Youtube, Apple Podcast, Google Podcast oraz Soundcloud. Warto obserwować tego typu portale, gdyż znajdziemy tam naprawdę ciekawe podcasty. Zaletą tych stron jest to, że możemy przefiltrować wyszukiwania, dzięki czemu możemy znaleźć interesujące nas pozycje. Warto również sprawdzić podcasty, które znajdują się w tak zwanej Top 10. Są to nagrania, które zostały w ostatnim czasie najczęściej odtworzone. Jest to coś, przez co możemy stwierdzić, że dany produkt jest interesujący dla dużej grupy osób. Jeżeli nie znalazłeś jeszcze podcastu, który chciałbyś posłuchać, może warto samemu nagrać słuchowisko? Nie jest to trudne – wystarczy mikrofon lub nawet telefon. Gdy nagramy swój dźwięk, wystarczy opublikować go na jednym z portali internetowych. Spróbuj sam, może staniesz się gwiazdą podcastów!

Firma sprzątająca

Redakcja wiseweb.pl

Nasi specjaliści piszący artykuły na temat rozwoju osobistego, pracy, finansów i biznesu to doświadczeni doradcy w swoich dziedzinach. Dzielimy się profesjonalną wiedzą, obejmującą nie tylko rozwój osobisty, ale również strategie zawodowe, zarządzanie finansami oraz inne kluczowe obszary wiedzy przydatne w życiu zawodowym i osobistym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?